Tudatos jelenlét, éberségmeditáció.

Eredete a hagyományos meditációkhoz nyúlik vissza, ám mentes a spiritualitástól. Kognitív terápiás technika, ami egyesíti a meditáció belső fejlesztő hatását és az ember kíváncsiságából fakadó törekvéseit.

A 8 hetes tanfolyam alatt kialakul a gyakorlási rutin, elindul a koncentrációs készség fejlődése, a stresszkezelés javul.

Mindem pillanatában a tudat működése az elsődleges. Kihat a tudattal határos területekre, készséggé válnak a folyamatban megfogalmazott előnyök.

Ajánlható mindenkinek, aki fejleszteni szeretné valamely készségét, miközben élvezni szeretné magát a folyamatot is.

A tanfolyam 8 hete alatt egyre jobban beleilleszkedik a résztvevő egy ítélkezésmentes és elfogadó életfelfogásba.

Önmagával szemben (is) türelmet, szelíd visszaterelést tud alkalmazni... amikor annak éppen itt az ideje. Könnyebben meg tudja a gyakorlatok által választani az éppen hatékony viselkedésmódot, miközben szélesedik a repertoárja.

A csoport együttes munkája mindnkinek saját helyzetének megfelelően nyújt alkalmat az elmélyedésre, miközben a tanfolyami gyakorlatokon kívül egymástól is tanulhatnak, vehetnek át ötleteket, módszereket.

A 8 hét alatt azotthoni gyakolások segítenek az elmélyedésben. Atanultak olyan módszerként is használhatók, ami a későbbiekben egy-egy nehéz helyzetben elővehetők és aktuálisan gyors eredményre vezetnek, ám alkalmasak a korábbi életforma kisebb-nagyobb módosítására is.

A Tudatos jelenlét-alapú kognitív terápiás tanfolyam (Mindfulness-based cognitive therapy, MBCT) alkalmas a stressz átalakítására, így a stressz káros hatásainak csökkentésére, egyszerűbb vagy kezdődő pánikjelenségek csökkentésére, akár megszüntetésére; induletkezelési porblémák megoldására. Segít a depresszió leküzdésében, javítja a kapcsolati készségeket.

A tanfolyamon való részvételhez előzetes beszélgetés szükséges.

item1
DSCF6318copy

„Tudni a nem-tudást, ez a legbölcsebb.” (Lao Ce)

 

vissza
a
Módszerek
oldalra

Bemutatkozás

Kiknek ajánlható?

Módszerek

Technikai információk

Kapcsolat

Csoportok

Eseménynaptár

Első beszélgetés

Együttműködési keretek

Együttműködés
skype-on

Webtérkép